Ze względu na zbliżający się okres świąteczno- noworoczny informujemy, że terminy realizacji zamówień mogą ulec wydłużeniu. Więcej informacji pod numerem tel: 507-712-001 lub poprzez e-maila: biuro@amdk.pl

Szafka pod umywalkę na blatową - jaką wybrać do małej łazienki?

Szafka pod umywalkę na blatową - jaką wybrać do małej łazienki?

Szafka pod umywalkę nablatową - jaką wybrać do małej łazienki?

W niewielkiej łazience należy zadbać o to, by nie zagracić przestrzeni, a równocześnie mieć miejsce do przechowywania wszystkich potrzebnych rzeczy - kosmetyków, środków czystości i innych przedmiotów do higieny. Warto wybrać odpowiednią szafkę pod umywalkę nablatową, dzięki której łazienka będzie zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna.

Szafka pod umywalkę - wymiary

Wymiary szafki należy dostosować do rozmiaru łazienki, wielkości misy umywalkowej, a także własnych preferencji. Zanim wybierzesz mebel, dokładnie wymierz łazienkę i zastanów się nad wielkością umywalki. Szerokość blatu powinna być wystarczająca do tego, by poza ceramiczną misą zmieściły się na nim podstawowe kosmetyki, np. mydło i szczoteczki do zębów. Standardowo szafki pod umywalkę mają wysokość 80-90 cm, co pozwala osobom o różnym wzroście wygodnie z nich korzystać. Przeciętna głębokość szafki to 40 cm. Dzięki temu wymiarowi jest ona wystarczająco pojemna, by pomieścić podstawowe wyposażenie łazienki. Równocześnie nie wystaje na tyle mocno, by utrudniać korzystanie z umywalki. 

Szafka pod umywalkę - szuflady czy drzwiczki?

Standardowe szafki pod umywalkę mają wewnątrz półki lub są wyposażone w szuflady. To, którą opcję wybierzesz, zależy wyłącznie od Twoich preferencji. Szuflady zapewniają maksymalną pojemność, ponieważ można włożyć do nich więcej rzeczy na płasko. W szafce  wolna przestrzeń nad leżącymi na półce przedmiotami pozostaje niewykorzystana. Ponadto do wysuwanej szuflady łatwiej jest sięgnąć. Z drugiej strony, niektóre kosmetyki mogą się rozlewać w szufladzie i po otwarciu powinny być przechowywane pionowo. 

Jeżeli masz więcej miejsca, możesz wybrać szerszą szafkę pod umywalkę z szufladami i drzwiczkami, która pomieści więcej rzeczy i będzie bardziej funkcjonalna. Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, warto do szafki łazienkowej dokupić organizery. Dzięki nim łatwiej utrzymać porządek i odnaleźć potrzebne przedmioty. Ułatwiają one również sprzątanie szafki wewnątrz. 

Stojąca czy wisząca szafka pod umywalkę?

Szafka wisząca pod umywalkę nablatową

W małej łazience zdecydowanie lepiej sprawdzi się szafka pod umywalkę wisząca zamiast stojącej. Dzięki temu, że nie sięga do podłogi, dodaje wnętrzu lekkości i optycznie je powiększa. Jest również funkcjonalna i pasuje do nowoczesnych aranżacji. Szafka zawieszona na ścianie umożliwia dokładne umycie podłogi pod meblem, więc jest gwarancją zachowania nieskazitelnej czystości. Dzięki temu, że stopy nie zahaczają o szafkę i można podejść bliżej umywalki, wygodniej się z niej korzysta.

Szafka pod umywalkę nablatową na nóżkach 

Nowoczesną alternatywą dla wiszącej szafki jest stojąca na nóżkach. Również łatwiej jest przy niej utrzymać całą podłogę w czystości. Podobnie jak szafka wisząca sprawia wrażenie lekkiej, dzięki czemu nie przytłacza małej łazienki. Jej zaletą jest dużo prostszy sposób montażu. Nie trzeba przywiercać jej do ściany, tylko ustawić w odpowiednim miejscu i gotowe!

Biała szafka pod umywalkę nablatową

Biała szafka pod umywalkę

Wybierając kolor szafki, warto zdecydować się na biel, która odbija światło i sprawia, że nawet małe pomieszczenia wydają się optycznie większe. Również szafka dopasowana kolorystycznie do ściany sprawi, że mebel wtopi się w otoczenie i pomieszczenie wyda się bardziej przestronne. Szafka lakierowana na wysoki połysk dodatkowo rozjaśni łazienkę i sprawi, że ta będzie wyglądała nowocześnie i stylowo. 

Jaki blat pod umywalkę nablatową? 

Umywalki nablatowe stały się popularne, wyglądają bardzo nowocześnie i pasują do różnych wnętrz. W przeciwieństwie do umywalek wpuszczanych w szafkę są ułożone na powierzchni i wyglądem przypominają ceramiczne miski. W związku z tym ważnym zadaniem staje się wybór odpowiedniego blatu pod umywalkę. 

Jaki blat pod umywalkę nablatową

Dostępne są różne materiały, które różnią się między sobą ceną. Najdroższe są kamień i drewno, w drugiej kolejności kompozyt, natomiast najbardziej ekonomicznym wyborem jest laminowana płyta. Drewno, które chłonie wilgoć oraz płyta z okleiną na pozór nie wydają się najlepszym rozwiązaniem do łazienki, jednak odpowiednio przygotowane są dostosowane do warunków tam panujących. Wybierając blat pod umywalkę, nie musisz martwić się o odporność na wilgoć, pod warunkiem, że mebel jest przeznaczony właśnie do tego pomieszczenia. 

Szafka pod umywalkę nablatową - czy jest konieczna?

Widok szafki pod umywalką nikogo nie dziwi. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne i funkcjonalne. Pozwala zagospodarować wolne miejsce pod umywalką w pomieszczeniu, które ma niewielkie wymiary, więc każdy centymetr się liczy. Dodatkowo przechowując tam kosmetyki, masz je na wyciągnięcie ręki podczas porannej lub wieczornej toalety. Szafka często jest też oparciem dla umywalki - z wyjątkiem tych wiszących na ścianie. Dodatkowo maskuje nieestetyczne elementy instalacji sanitarnej - rury, syfon. 

Nie jest to jednak jedyne dostępne rozwiązanie przy umywalce nablatowej. Szafkę można zastąpić stolikiem. Jest to rozwiązanie nowoczesne i oryginalne. W małej łazience nie ogranicza przestrzeni, więc stwarza wrażenie przestronności. Jeżeli cenisz sobie indywidualizm i lubisz odnawiać stare meble, dobrym pomysłem będzie przerobienie na blat pod umywalkę stolika, który już masz w domu!  Doskonale w tym celu sprawdzi się  etażerka vintage, stoliczek skandynawski z szufladą, a nawet blat od zabytkowej maszyny do szycia! Takie rozwiązanie sprawi, że Twoja łazienka będzie wyjątkowa. Pamiętaj jednak o tym, by właściwie zabezpieczyć drewno przed wilgocią. 

Szukasz szafki pod umywalkę do małej łazienki? Zajrzyj do oferty sklepu internetowego  AMDK meble i wybierz odpowiedni mebel dla siebie! Gwarantujemy szybką i darmową dostawę na terenie całej Polski. 


Komentarze