Spis treści:
- Płytki wysokopołyskowe na podłodze
- Śnieżnobiałe płytki na podłodze
- Brak przestrzeni i/lub zła lokalizacja sprzętów
- Białe fugi pomiędzy płytkami podłogowymi
- Brak wentylacji bądź niedostateczna wentylacja
- Słabe oświetlenie łazienki
- Widoczne odprowadzenia
- Mała ilość miejsca do przechowywania
- Różne odcienie bieli wyposażenia sanitarnego
- Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu AMDK:
Łazienka ma szczególne znaczenie - to przestrzeń, w której rano przygotowujemy się do wyzwań nadchodącego dnia, a wieczorem relaksujemy się i odpoczywamy po jego trudach. Czas w łazience powinien sprzyjać naszej regeneracji. Aby tak się stało, musimy zadbać o jej ładną, harmonijną, a przede wszystkim funkcjonalną aranżację. Jak to zrobić? Poniżej opisujemy kilka częstych błędów. Te najbardziej oczywiste – jak zbyt nisko/wysoko powieszone lustro czy źle uformowane spadki na podłodze przy prysznicu bezbrodzikowym sobie odpuściliśmy. Zobacz, czego jeszcze należy się wystrzegać.
Płytki wysokopołyskowe na podłodze
Wyglądają oczywiście bardzo korzystnie, jednak łazienka jest miejscem, w którym zachlapanie podłogi wodą zdarza się notorycznie. Mokre płytki wysokopołyskowe są bardzo śliskie - a więc niebezpieczne, zwłaszcza jeśli w domu są dzieci.
Śnieżnobiałe płytki na podłodze
Minimalistyczne i estetyczne, ale na pewno niezbyt funkcjonalne- aby dobrze się prezentowały, wymagają codziennego czyszczenia. Zwłaszcza, jeśli z łazienki korzystają osoby o długich, ciemnych włosach.
Brak przestrzeni i/lub zła lokalizacja sprzętów
Poprawne zaplanowanie łazienkowej przestrzeni powinno uwzględniać zachowanie minimalnych odległości pomiędzy sprzętami. Aby sprawnie poruszać się po łazience zadbajmy o odpowiednią ilość miejsca przy wanną, wokół prysznica oraz przed zlewem czy pralką (zwłaszcza, jeśli mamy model napełniany od frontu.
Białe fugi pomiędzy płytkami podłogowymi
Nawet, jeśli zainwestujemy w nieco bardziej odporne na zabrudzenia fugi epoksydowe, to i tak prawdopodobieństwo, że będą one faktycznie białe jest bliskie zera. Kto ma czas na częste czyszczenie fug szczoteczką? Nieestetyczne zabrudzenia rzucają się w oczy. Zdecydowanie lepszym wyborem są fugi szare lub czarne.
Brak wentylacji bądź niedostateczna wentylacja
To duży błąd - w niewentylowanych łazienkach grzyb i pleśń pojawiają się wyjątkowo szybko. Jednak sama kratka wentylacyjna nie da nam gwarancji, że unikniemy tego problemu. Wybierając drzwi do łazienki również powinniśmy zdecydować się na model z podcięciem wentylacyjnym.
Słabe oświetlenie łazienki
Jedno źródło światła to zdecydowanie za mało. Prócz oświetlenia sufitowego niezbędne jest również światło w rejonie lustra czy umywalki – zwłaszcza przy układaniu włosów czy wykonywaniu makijażu. Możemy zamontować lampy po obu stronach lustra bądź w jego ramie.
Widoczne odprowadzenia
Wszelkie rury i syfony powinny być skrzętnie schowane. Wystawianie ich na światło dzienne potrafi wyjątkowo oszpecić łazienkę. Armatura z montażem podtynkowym prezentuje się zdecydowanie estetyczniej.
Mała ilość miejsca do przechowywania
W łazience zwykle przechowujemy nie tylko kosmetyki, ale również środki służące do sprzątania. Złota armatura czy duża wanna tracą cały urok w towarzystwie wiadra z mopem. Powinniśmy zainwestować w łazienkowe szafki, które pozwolą na wygodne przechowywanie niezbędnych akcesoriów.
Różne odcienie bieli wyposażenia sanitarnego
Niby drobiazg, a skutecznie potrafi zepsuć ostateczny efekt: ładna wanna i efektowny brodzik pochodzące z innych serii lub od innych marek najczęściej będą różniły się odcieniem bieli. Warto zainwestować w sprzęty sanitarne pochodzące z tej samej linii – mamy gwarancję, że będą do siebie pasować stylistycznie, a ich kolor będzie identyczny.
Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu AMDK:
Pomysły na umeblowanie otwartej przestrzeni — salon, kuchnia, jadalnia
Wybieramy idealną szafę do sypialni
Nowoczesny szezlong – odrobina luksusu na co dzień
Meble tapicerowane w domu
Jak dobrać kolory we wnętrzu? Czyli kolorowy zawrót głowy
Jak wybrać narożnik do salonu?
Wybieramy fotel wypoczynkowy
Ach, Śpij Dobrze! Czyli Kilka Słów o Wyborze Materaca
Jak ocenić, czy zakupiony mebel jest dobrą inwestycją?
Meble akcentujące ożywią każdą przestrzeń
Małe wnętrze, duży pomysł — czyli o meblach wielofunkcyjnych
Wybieramy Szafę do Sypialni
Kolory mebli w salonie – kiedy wybrać jasne, a kiedy ciemne?
Jaką rolę pełni przedpokój?
Stół – prosty mebel o ogromnym znaczeniu
Pufa – mały, ale praktyczny mebel
Neo-mint – Kolor Roku 2020!
Najczęstsze Błędy w Urządzaniu Kuchni
Jak urządzić przytulną sypialnię?
Kuchnia – serce każdego domu. Jak urządzić małą kuchnię?
Komentarze