Ze względu na zbliżający się okres świąteczno- noworoczny informujemy, że terminy realizacji zamówień mogą ulec wydłużeniu. Więcej informacji pod numerem tel: 507-712-001 lub poprzez e-maila: biuro@amdk.pl

Jak zrobić szafę pod skosem na poddaszu?

Jak zrobić szafę pod skosem na poddaszu?

Poddasze to niezwykle trudna do zagospodarowania przestrzeń. Skosy uniemożliwiają dopasowanie tradycyjnej szafy. Najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem w tym miejscu będzie szafa pod skosem. Jak zrobić taki mebel, czy trzeba mieć do tego specjalne umiejętności?

Szafa przesuwna pod skosem – wyposażenie

Szafa na poddaszu powinna jak najlepiej wykorzystywać dostępną przestrzeń. W ten sposób pomimo nietypowego kształtu pomieści wiele nagromadzonych bibelotów. Zwracamy więc uwagę na to, by w jej wnętrzu znalazły się liczne półki, kontenerki i schowki. Projekt powinien uwzględniać rozstaw półek na różnych wysokościach. Ułatwia to przechowywanie dużych przedmiotów, a zarazem pozwala na większą elastyczność w zagospodarowaniu wnętrza szafy. Jeśli szafa przesuwna pod skosem ma stanąć w sypialni lub pokoju nastolatka, powinna posiadać szuflady. Niskie szafy usytuowane tuż pod skosem pełnią bowiem rolę praktycznej komody. Zaletą systemów przesuwnych jest fakt, że w przeciwieństwie do drzwi uchylnych nie zajmują dużo miejsca i można je montować w niewielkich pomieszczeniach. Kolejny plus to spory wybór rodzajów frontów w tym także lustrzanych. Te ostatnie sprawdzą się w przypadku, gdy szafa na poddaszu jest wysoka.

Szafa w zabudowie pod skosem – na co zwrócić uwagę?

Szafy skośne na poddasze to meble, które wymagają sporej precyzji na każdym etapie ich powstawania. Począwszy od projektu po instalację. Nic tak nie irytuje domowników, jak niefunkcjonalna i niedopracowana szafa pod skosem. Jak zrobić mebel, który spełni ich oczekiwania? Jeżeli nie planujemy zatrudniana fachowca, niezbędne będą zdolności manualne i przemyślany plan. Projekt szafy na poddaszu musi opierać się na dokładnych pomiarach. Ważne będą takie parametry, jak wysokość, głębokość oraz pochył skosów. Szafy skośne na poddasze muszą być idealnie dopasowane do wielkości dostępnej przestrzeni. W innym przypadku nowo powstały mebel może mocno rozczarować. Szuflady nie będą się otwierać, a drzwi przesuwne mogą się blokować lub wypadać z prowadnic. Pamiętamy również o praktycznym wydzieleniu poszczególnych stref szafy, aby po rozsunięciu drzwi mieć łatwy dostęp do każdego zakamarka jej wnętrza.

Szafa na poddaszu – wykonanie

Większość elementów niezbędnych do wykonania szafy skośnej na poddasze można zakupić w markecie budowlanym. Potrzebne będą także specjalne akcesoria do szaf, które można zakupić w lokalnych sklepach specjalizujących się w tego rodzaju asortymencie. Po ustaleniu wymiarów potrzebnych płyt meblowych zlecamy ich wycięcie w sklepie budowlanym. Zazwyczaj usługa ta obejmuje jedynie proste cięcie, dlatego docięcie kątów należy wykonać we własnym zakresie. Elementy z płyty meblowej w wybranym kolorze montujemy na instalacji mocującej na podłodze i suficie. Szafa przesuwna pod skosem wymaga zamontowania prowadnic, będących częścią systemu jezdnego drzwi. Samodzielne wykonanie szafy to spora oszczędność. Firmy wykonujące szafy na wymiar w tym szafy skośne na poddasze wysoko cenią tego typu realizacje, z uwagi na ich bardziej skomplikowany charakter.

Szafy skośne na poddasze z lustrem

Szafa w zabudowie pod skosem bardzo często pojawia się w zlokalizowanych na poddaszu sypialniach. Dlatego warto wyposażyć ten mebel w lustro. Lustrzane fronty meblowe wprowadzą do wnętrza sporą ilość światła. W ten sposób pomieszczenie wyda się nie tylko jaśniejsze, ale także bardziej przestronne. Ponadto lustro będzie też pełniło rolę użytkową – pozwoli na skontrolowanie wyglądu podczas porannych przygotowań do pracy. Możemy zdecydować się na lustro na całości szafy. W ten sposób zyskujemy jednolitą lustrzaną ścianę. Inną opcją jest ozdobienie lustrem jedynie części szafy – całych z drzwi lub ich fragmentu. Wielbiciele luster muszą jednak liczyć się z tym, że pomoc fachowców w tym wypadku będzie niezbędna. Docięcie luster na konkretny wymiar jest bowiem trudniejsze niż praca z płytami meblowymi.

Choć samodzielna aranżacja poddasza jest wymagająca, daje satysfakcjonujący efekt w postaci poprawy funkcjonalności i estetyki przestrzeni.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu AMDK:

Pomysły na aranżację ściany przy schodach
Zasady minimalistycznej aranżacji wnętrz
Lacobel, płytki, czy szkło hartowane do kuchni – porównanie rozwiązań
Jak optycznie powiększyć pomieszczenie?
Kolorowa kanapa w salonie – ciekawe inspiracje
Wybieramy materac dla dziecka – praktyczne wskazówki
5 ciekawych aranżacji półek na ścianie
Jak zagospodarować puste ściany w domu?
Sposoby na odświeżenie mieszkania małym kosztem
Jakie dodatki do narożnika wybrać?
Jaki materac wybrać do sypialni?
Wybieramy Wygodne Łóżko do Sypialni
Nowoczesne meblościanki w stylu skandynawskim
Jaką toaletkę wybrać?
Półki sposób na dekorację wnętrza
Jak wybrać najlepsze meble do jadalni?
Jak udekorować komodę w salonie? Nasz poradnik pobudzi twoją kreatywność
Jak zaprezentować we wnętrzu modne kolory 2019 roku?
Toaletka w sypialni – mały mebel o dużym znaczeniu
Umeblowanie wnętrza w stylu boho


Komentarze