Ze względu na zbliżający się okres świąteczno- noworoczny informujemy, że terminy realizacji zamówień mogą ulec wydłużeniu. Więcej informacji pod numerem tel: 507-712-001 lub poprzez e-maila: biuro@amdk.pl

Jak wybrać wygodne biurko do pracy przed komputerem?

Jak wybrać wygodne biurko do pracy przed komputerem?

Osoby pracujące przed komputerem wiele czasu spędzają w pozycji siedzącej. Wybór właściwego biurka i krzesła ma kluczowe znaczenie dla ich zdrowia i dobrego samopoczucia oraz pozwala na bardziej efektywną pracę. Dziś skupimy się na wyborze idealnego biurka, które ułatwi wykonywanie codziennych zadań i sprawi, że będziemy pracować w komforcie.

Przeznaczenie - jakie biurko ułatwi pracę?

Zanim zaczniemy rozglądać się za konkretnym modelem, pomyślmy, jakie mamy potrzeby i oczekiwania względem mebla. Jeśli do pracy służy nam wyłącznie komputer, na dodatek laptop, nie potrzebujemy zbyt dużego blatu. Komputer stacjonarny wymaga większej przestrzeni, natomiast największego biurka potrzebują osoby, które poza pracą przed komputerem często korzystają z biurka, by uzupełniać różnego rodzaju dokumenty lub uczyć się (np. księgowi, studenci, nauczyciele). Wygodne rozłożenie segregatorów, zeszytów czy teczek wymaga przestrzeni. Warto o tym pomyśleć zawczasu.

Rozważmy również, czy potrzebujemy miejsca do przechowywania drobiazgów bezpośrednio przy biurku. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie wybór mebla z szafkami i szufladami. To rozwiązanie ma swoje zalety - dodatkowa przestrzeń do schowania rzeczy zawsze się przyda. Z drugiej jednak strony osoba pracująca przy biurku ma wtedy mniej swobody. Dobrym kompromisem jest wiszące biurko UNO. Posiada małe schowki na rzeczy, które chcemy mieć pod ręką, a przy tym pozwala na zachowanie dużej przestrzeni dla użytkownika.

biurko UNO

biurko UNO

Bardzo ważna jest wysokość biurka i jego budowa. Mebel musi być stabilny, w przeciwnym razie jego poruszanie się podczas pracy będzie irytować i rozpraszać. Idealnie, jeśli brzegi blatu są zaokrąglone, bo w innym przypadku opieranie o nie przedramion przez wiele godzin może być niewygodne lub wręcz bolesne. Zadbajmy też o odpowiednią przestrzeń dla nóg - rekomendowana głębokość biurka to minimum 70 cm. Wysokość dostosowujemy do wzrostu użytkownika. Dla osoby o średnim wzroście wysokość mebla powinna wynosić ok. 70-75 cm, a dla osób wysokich - około 80 cm. Dla dzieci najwygodniejsza wysokość to 55-60 cm.

Wybór biurka - wygląd też jest ważny

Chyba każdemu zależy, żeby jego mieszkanie prezentowało się ładnie. Na szczęście obecnie duży wybór mebli pozwala na zakup takiego biurka, które będzie pasowało do wystroju wnętrza. Popularne są białe i czarne meble, bo pasują do modnych ostatnio stylów: nowoczesnego, minimalistycznego i skandynawskiego. Z kolei biurko z okleiną imitującą drewno sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się bardziej ciepłe i przytulne. Jeśli zależy nam na wyróżnieniu biurka (w ten sposób można np. wydzielić w mieszkaniu przestrzeń do pracy) - wówczas dobrze sprawdzi się biurko z akcentem kolorystycznym. Wygląda świetnie, gdy dobierze się do niego dodatki (figurki, organizery) w takim samym kolorze. Osoby, które dysponują bardzo niewielką przestrzenią, powinny rozważyć zakup wiszącego biurka.

Dobrym pomysłem jest również szukanie biurka w kategorii… stoły. Wybór stołu zamiast biurka oznacza znacznie większą powierzchnię roboczą i minimalistyczny design, bez szafek i szuflad. Taka decyzja może zaowocować znakomitą aranżacją, zresztą - to coraz popularniejsze rozwiązanie. Jeśli szukacie ciekawych stołów, które mogłyby pełnić rolę miejsca do pracy przed komputerem, zobaczcie koniecznie stół Niki i stół Corino. Są efektowne i nie pomniejszają optycznie przestrzeni, a dodatkowo umożliwiają pracę w bardzo komfortowych warunkach.

stół Niki

stół Niki

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu AMDK:

Jak atrakcyjnie i niedrogo urządzić łazienkę?
Funkcjonalny pokój dziecka - wyzwanie rodzicielskie (odsłona druga)
Indywidualizm widoczny w meblach
Komfortowa sypialnia w niewielkim pomieszczeniu
Jak funkcjonalnie urządzić garderobę?
Aranżacja salonu – o czym warto pamiętać?
Kuchnia w bieli - nuda, czy uniwersalizm?
Przedpokój, czyli pierwsze wrażenie po wejściu do domu
Stoliczku nakryj się - urok i wygoda wieczoru
Umeblowanie pokojów dziennych o różnych funkcjach
Jak urządzić funkcjonalną kuchnię?
Żeby szarość nabrała barw
Szafy przesuwne - praktyka i estetyka w jednym
Najpopularniejsze narożniki na rynku
Rozsiądź się wygodnie - sofy
Łóżka tapicerowane - sypialne