Spis treści:
Słynny detektyw z opowieści Arthura Conana Doyle’a doczekał się wielu filmowych adaptacji, które pozwoliły mu stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli popkultury. Sherlock Holmes dużo czasu spędzał w swoim domu przy 221B Baker Street, gdzie mieszkał wraz z przyjacielem i współpracownikiem, niezapomnianym Johnem Watsonem. Dzięki licznym ekranizacjom mieliśmy szansę niejednokrotnie zobaczyć mieszkanie Holmesa, utrzymane w modnym stylu shabby chic. Jeśli pragniesz urządzić salon w stylu Sherlocka, sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć.
(Pixabay.com)
Wygoda to podstawa, mój drogi Watsonie
Jeśli tak jak Sherlock Holmes, uwielbiasz spędzać czas w czterech ścianach, a twoim ulubionym strojem domowym jest szlafrok, z pewnością zależy ci na tym, by projektowany salon był przede wszystkim wygodny. Mój drogi Watsonie, świetnie się składa, gdyż taki właśnie styl idealnie pasuje do Sherlocka. W centrum salonu nie może więc zabraknąć dwóch dużych i wygodnych foteli, w których chętnie będziesz odpoczywać, czytać i przyjmować wizyty. W pokoju urządzonym w stylu vintage świetnie sprawdzi się fotel Prince lub fotel Uszak. Oba fotele dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, dlatego można z łatwością dopasować je do wystroju wnętrza. Meble w salonie Sherlocka zostały utrzymane w ciemnych barwach, jednak w salonie vintage równie dobrze sprawdzi się niebieski, żółty czy czerwony fotel. Jeśli często przyjmujesz gości, do zestawu foteli możesz również dobrać efektowną sofę Prince w tym samym kolorze co fotel. Meblem, którego nie może zabraknąć w mieszkaniu urządzonym w stylu Sherlocka Holmesa, jest również wygodny szezlong, na którym słynny detektyw spędzał mnóstwo czasu, rozmyślając nad kryminalnymi zagadkami. Dobrym wyborem będzie dwukolorowy szezlong Heaven, który można umieścić w salonie, sypialni lub gabinecie.
Komplet mebli Prince w stylu chesterfield to świetny wybór do salonu w stylu Sherlocka Holmesa
Meble do salonu Holmesa
W salonie Sherlocka królują meble w stylu retro, co nie oznacza, że musisz ich szukać na pchlim targu. Wybierając meble do mieszkania urządzonego w stylu Holmesa, warto postawić na ciemniejsze odcienie drewna. Ciekawą inspiracją jest komoda Beta występująca w połączeniu dwóch kolorów – czerni i dębu monastery. W salonie Sherlocka nie może również zabraknąć regału wypełnionego książkami czy pamiątkami z podróży. W tym przypadku świetnie sprawdzi się regał Lena utrzymany w stylu retro, a także półka wisząca Lena, która umożliwi wykorzystanie wolnej przestrzeni na ścianie. Obowiązkowym elementem wyposażenia salonu jest również niewielka ława, którą ustawiamy pomiędzy fotelami. Do kompletu mebli Beta i Lena możesz dopasować okrągłą ławę Klara 1 – designerski mebel z orzechowym blatem i czarnymi nogami.
Komoda Beta to efektowne połączenie stylu retro z odrobiną nowoczesności
Dodatki prosto z Baker Street
Salon Sherlocka Holmesa wypełniają efektowne dodatki, które sprawiają, że jest tak nietypowy i charakterystyczny. Dodatkiem, którego nie może zabraknąć w salonie shabby chic, jest wzorzysty dywan turecki, najlepiej taki utrzymany w kolorystyce czerwieni. Oprócz tego dużą rolę odgrywa również tapeta z geometrycznymi wzorami w stylu klasycznym. Warto jednak pamiętać, że wzorzysta tapeta pomniejszy optycznie wnętrze, dlatego dobrym pomysłem jest nałożenie mocnego wzoru na jedną ścianę oraz pokrycie pozostałych ścian jednobarwną farbą lub tapetą. Efektownym dodatkiem może być także lustro lub obraz w ozdobnej ramie. Warto również pamiętać o oświetleniu, które pozwoli nam wprowadzić do wnętrza przytulną atmosferę. Postaw na punktowe oświetlenie, np. lampy wolnostojące i kinkiety.
Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu AMDK:
Duży narożnik czy kanapa z fotelami - co wybrać?
Salon z dwoma sofami - stwórz przytulny kącik wypoczynkowy
Jak zaaranżować hokery?
Charakterystyka stylu vintage
Szafki kuchenne z szufladami czy półkami?
Jak sprawdzić, czy meble są dobrej jakości?
Jak dobrze łączyć ze sobą meble tradycyjne i nowoczesne?
Jakie łóżko wybrać do małej sypialni?
Wnętrze w stylu japandi
Dywan w salonie – jak wybrać jego rozmiar i kształt?
Drzwi przesuwne – oszczędność miejsca i elegancja
Biurko dla nastolatka - na co zwrócić uwagę?
Jak zachować czystość w domu – triki i porady
Łóżko dla dziecka – zadbaj o wygodę swojej pociechy
Modny balkon – trendy na 2022 rok
Jak urządzić duże pomieszczenie?
Wybieramy idealny stolik kawowy
4 zasady, jak dbać o meble drewniane, aby wyglądały doskonale przez wiele lat
Styl urban jungle
Podnóżek - zbędny dodatek czy uniwersalny mebel?
Komentarze