Spis treści:
- Fuksja we wnętrzach - nie tylko dla odważnych!
- Fuksja - kolor odpowiedni na ściany, meble czy dodatki?
- Salon w kolorze fuksja - sposób na oryginalną aranżację
- Fuksja w sypialni, kuchni i łazience
- Fuksja w gabinecie i pokoju dziecka
- Meble w kolorze fuksji
- Fuksja - jakie dodatki w tym kolorze?
- Z jakimi kolorami łączyć fuksję we wnętrzach?
Fuksja we wnętrzach - nie tylko dla odważnych!
Żywe, egzotyczne kolory kojarzą się z odważnymi wnętrzami. Taka właśnie jest fuksja - odcień różu przypominający królewską purpurę. Ożywia, nastraja pozytywną energią i sprawia, że aranżacja wygląda oryginalnie. Do jakich pomieszczeń i stylów pasuje fuksja? Przeczytaj, jak wprowadzić ten kolor do wnętrza w postaci mebli, dodatków lub kolorów ścian!
Fuksja - kolor odpowiedni na ściany, meble czy dodatki?
Fuksja jest bardzo intensywnym kolorem, który pobudza i dodaje wnętrzom charakteru. Zdecydowanie warto wykorzystać go we wnętrzu, należy jednak zachować umiar. Zbyt duża ilość koloru fuksji we wnętrzu jest męcząca, może utrudniać odpoczynek i spowodować, że wnętrze zamiast nowocześnie, będzie wyglądać kiczowato.
Z tego powodu odchodzi się od malowania całych ścian pomieszczenia tym żywym kolorem. Warto ograniczyć się do jednej ściany lub mebli. Jeżeli nie czujesz się pewnie z tą barwą, a chcesz spróbować, postaw na dodatki. Poduszki, zasłony lub dywan w odcieniu fuksji to sposób na szybką metamorfozę wnętrza i możliwość przetestowania mocnego akcentu kolorystycznego w swoim wnętrzu.
Salon w kolorze fuksja - sposób na oryginalną aranżację
Jeżeli chcesz urządzić nowoczesny salon i ożywić go energetyzującym odcieniem, fuksja będzie idealnym pomysłem. Tym kolorem warto pomalować jedną ze ścian, by stworzyć wyraziste tło dla bardziej stonowanych mebli. Doskonałym wyborem jest także kanapa lub narożnik w odcieniu fuksji. Kolor ten pasuje do stylów nowoczesnych lub glamour, a także vintage lub etno, gdzie manifestuje się w dodatkach.
Jeżeli nie chcesz wprowadzać do wnętrza tak dużo wyrazistego koloru, postaw na stonowaną bazę i dołóż barwne dodatki. Mogą to być poduszki, zasłony, dywan czy doniczki na rośliny. W nowoczesnym wnętrzu doskonale będzie się prezentować także lampa z abażurem w kolorze fuksji. Tę barwę można połączyć z prostymi formami mebli. Zastosowanie zbyt ozdobnych frontów ze sztukaterią lub innymi zdobieniami w połączeniu z fuksją może przytłaczać.
Fuksja w sypialni, kuchni i łazience
Czy fuksja odnajdzie się w innych pomieszczeniach? Tak energetyzujący kolor w sypialni warto ograniczyć do dodatków, by nadmiernie nie pobudzał. Wystarczy jedna ściana, zagłówek łóżka, narzuta czy dywan. Jako tło warto wybrać stonowany kolor, taki jak antyczna biel, szarość czy beż.
Kuchnia i łazienka są miejscami, w których można wykorzystać potencjał fuksji. Jeżeli lubisz odważne aranżacje, postaw na szafki kuchenne z połyskującymi frontami w żywym odcieniu różu. Zwolennikom spokojniejszych wnętrz warto polecić dodatki - zasłony, doniczki lub naczynia do kuchni, a także ręczniki i dywaniki do łazienki. Ciekawym akcentem jest też zastosowanie płytek w kolorze fuksji. To zbyt intensywny odcień na całą ścianę czy podłogę, ale doskonały na dekor lub pasek nad blatem czy zaakcentowanie wnęki w łazience. W połączeniu kuchni z jadalnią sprawdzą się również krzesła barowe w kolorze fuksji, które idealnie współgrają z modnym białym blatem.
Fuksja w gabinecie i pokoju dziecka
Fuksja pobudza, wzmaga kreatywność i produktywność, jest to więc doskonały odcień do gabinetu lub pokoju dla dziecka. Pomieszczenie to służy nie tylko do spania, ale także do nauki lub zabawy. Jest świetną alternatywą dla pudrowego różu. Nadaje wyrazistości, więc przypadnie do gustu szczególnie nastolatkom. Może manifestować się w dodatkach, takich jak narzuta na łóżko, poduszki, dywan czy ozdoby. Doskonale prezentuje się też duży, wygodny fotel w kolorze fuksji lub szezlong, który może służyć do czytania i odpoczynku.
Meble w kolorze fuksji
Fuksja jest barwą, która doskonale prezentuje się na tapicerce. Dużym powodzeniem cieszą się sofy i kanapy, a także fotele i krzesła z obiciem w tym kolorze. Pasują do nowoczesnych wnętrz i świetnie komponują z innymi popularnymi kolorami. Również modne w ostatnim czasie meble o opływowych kształtach dobrze wyglądają w kolorze fuksji. Pufy i krzesła barowe, a także okrągłe stoliki kawowe w żywym odcieniu różu to meble, które mogą ożywić każde wnętrze i dodać mu oryginalnego charakteru. Jeżeli szukasz takich produktów, znajdziesz je w naszym sklepie internetowym AMDK meble.
Fuksja - jakie dodatki w tym kolorze?
Dodatki są doskonałym sposobem na to, by wprowadzić fuksję do wnętrza niskim kosztem i bez dokonywania większych zmian w aranżacji. Taka szybka metamorfoza stwarza możliwość wypróbowania tego koloru w salonie czy sypialni. Jeżeli podoba Ci się fuksja, a nie wiesz, czy to kolor dla Ciebie, zacznij od drobnych zmian. Powieś w salonie zasłony w tym odcieniu różu, na kanapie połóż poduszki, a pod stolikiem kawowym połóż dywan. Możesz również kupić nowoczesną lampę z abażurem w kolorze fuksji lub puf.
Z jakimi kolorami łączyć fuksję we wnętrzach?
- Biel i odcienie szarości - fuksja to bardzo żywy kolor, dlatego dobrze łączy się ze stonowanymi odcieniami. Jest mocno wyróżniającym się akcentem, a jasna baza tworzy doskonałą przeciwwagę. Polecana jest do niewielkich lub słabo oświetlonych wnętrz. Jasne ściany optycznie powiększają pomieszczenie.
- Czerń - w połączeniu z fuksją tworzy bardziej odważne połączenie. Warto jednak wybierać je do pomieszczeń dobrze oświetlonych i przestronnych. W przeciwnym razie “ciężkie” kolory mogą je optycznie zmniejszyć. Dobrym pomysłem jest dodanie blasku poprzez wybór połyskliwych płytek lub polerowanych mebli. Do połączenia czerni i fuksji pasują także złote dodatki.
- Niebieski - fuksja świetnie komponuje się z różnymi odcieniami niebieskiego, np. turkusem, kobaltowym czy granatem. Dwa żywe i ożywiające kolory warto dozować z umiarem. Ściana w odcieniu fuksji będzie doskonałym tłem dla granatowej kanapy. Można także ograniczyć się do dodatków w postaci dywanu, poduszek czy wazonów.
- Żółty - to najodważniejsze połączenie. Zarówno fuksja, jak i żółty są barwami mocno pobudzającymi, dlatego najlepiej zastosować je w dodatkach i połączyć z neutralną bazą, np. szarością. Róż dobrze łączy się z różnymi odcieniami żółtego, od pastelowego, poprzez musztardowy, po wpadający w pomarańcz. Jest to propozycja nowoczesna, idealna do salonu lub młodzieżowego pokoju.
Komentarze