Ze względu na zbliżający się okres świąteczno- noworoczny informujemy, że terminy realizacji zamówień mogą ulec wydłużeniu. Więcej informacji pod numerem tel: 507-712-001 lub poprzez e-maila: biuro@amdk.pl

Drewno i beton – 8 pomysłów na modne połączenie we wnętrzu!

Drewno i beton – 8 pomysłów na modne połączenie we wnętrzu!

Drewno to ponadczasowy i ceniony materiał, który wprowadza do wnętrza ciepło. Beton z kolei jest surowy i chłodny. Czy można je połączyć? Jak najbardziej tak! Choć to materiały skrajnie różne, doskonale się uzupełniają i pozwalają stworzyć ciekawe i oryginalne aranżacje. Prezentujemy X pomysłów na wnętrza z betonem i drewnem w roli głównej!

Połączenie betonu i drewna na ścianie

Jednym ze sposobów wykończenia ścian jest zacierany beton, który wprowadza do wnętrza surowy styl. Połączenie go z drewnianymi lamelami daje cieplejszy efekt. W zależności od dobranej kolorystyki, mebli i dodatków to rozwiązanie z powodzeniem wykorzystasz we wnętrzu industrialnym czy nowoczesnym, ale także innych. Beton na ścianie można połączyć także z deskami. Tak wykończone wnętrze jest świetną bazą nie tylko w salonie, ale także w przedpokoju czy sypialni.

Drewniane meble w surowym wnętrzu

Meble z litego drewna kojarzą się głównie z wnętrzami klasycznymi, ale także skandynawskimi czy rustykalnymi. Proponujemy przełamanie konwencji i połączenie chłodnej, betonowej bazy z ciepłym drewnem we wnętrzu. Betonowa podłoga i szare ściany stanowią surową przestrzeń, którą można przełamać, stawiając na drewniane meble. Olcha lub buk mają najcieplejszy odcień, który sprawi, że wnętrze stanie się przytulne. Jest to doskonały wybór do sypialni lub salonu w stylu skandynawskim czy nowoczesnym. Wybierając ciemniejszy odcień – np. orzech, czereśnię czy egzotyczne gatunki sprawisz, że wnętrze nabierze elegancji.

Drewno, beton i szkło we wnętrzu

Drewno i beton same w sobie stanowią ciekawe połączenie, ale kiedy do aranżacji dodasz jeszcze szkło, otrzymasz naprawdę piękny wystrój. Beton sprawdzi się w tym zestawieniu na ścianach lub podłodze, ale także w dodatkach typu podstawa stolika czy ozdoby. Połącz go z drewnianą witryną i lampami o szklanych kloszach. We wnętrzu warto także umieścić sporo luster, które odbijają światło. Pomieszczenie rozjaśnione w ten sposób będzie wyglądać naprawdę efektownie. Ciekawą propozycją jest także stolik kawowy ze szklanym blatem oraz różnego rodzaju szklane ozdoby np. wazony czy figurki.

Betonowe wnętrze z dodatkiem drewna i tkanin

Niesztampowe połączenie stanowi beton połączony z drewnem i dodatkiem tkanin. Poza wyposażeniem wnętrza w meble z drewna i betonowe posadzki warto dodać elementy, które uatrakcyjnią aranżację. Zwiewne zasłony, miękki dywan, kanapa lub fotel obity miękkim materiałem – to wszystko sprawia, że wnętrze staje się przytulniejsze. W sypialni sprawdzi się także pościel z naturalnego materiału.

Szarość betonu z drewnem w łazience

Łazienka to miejsce, w którym minimalizm i surowy wygląd sprawdzają się doskonale. Połączenie betonu z drewnem w łazience sprawia, że aranżacja wygląda pięknie i nowocześnie. Warto pamiętać, że zwykły beton jest porowaty i chłonie wodę, dlatego w łazience najlepiej zastosować mikrocement, który ma dodatek żywic lub odpowiednio zaimpregnować ściany. Doskonałym rozwiązaniem są także płytki imitujące beton.

Aby wnętrze łazienki wyglądało spójnie i efektownie, warto zaplanować część ścian w betonie, a część w drewnie. Strefa prysznicowa w odcieniu szarości idealnie współgra z drewnianą szafką pod umywalkę lub blatem oraz bambusowymi dodatkami. Dobrym pomysłem jest także użycie płytek imitujących deski na podłogi i część ściany.

Beton z drewnem w kuchni

Kuchnia to miejsce, w którym drewno prezentuje się świetnie. W nowoczesnych aranżacjach króluje za to beton. Te dwie rzeczy można w ciekawy sposób połączyć i uzyskać niebanalne wnętrze. Tutaj również warto wybrać mikrocement odporny na działanie wody. Betonowa posadzka w kuchni otwartej na salon to świetny sposób na podział stref. Ciekawym rozwiązaniem jest także połączenie szarego blatu z drewnianymi frontami szafek. Jeżeli nie boisz się odważnych rozwiązań, postaw na półwysep kuchenny pokryty warstwą betonu. Wygląda zjawiskowo w zestawieniu z drewnianym blatem i podłogą.

Beton i drewno z dodatkiem rattanu

Beton połączony z drewnem nie zawsze tworzy ciepłą aranżację. Dużo zależy od wybranych odcieni, ale także dodatków i ozdób. Jeżeli zależy Ci na przytulnym wnętrzu przełamanym dodatkiem betonu, postaw na ozdoby i meble z rattanu. Jego przewaga sprawdzi się nie tylko sypialni, ale także w salonie. Wiklinowy fotel z narzuconą puchatą poduszką, ozdobne osłonki na doniczki czy rattanowe fronty mebli ocieplą salon lub sypialnię. Beton jest z kolei doskonałą bazą dla takiej aranżacji, ponieważ jest neutralny i stanowi chłodną przeciwwagę.

Ozdoby z betonu – skromny dodatek w ciepłym wnętrzu

Jeżeli chcesz zachować ciepłe wnętrze z odrobiną chłodnego betonu, możesz wykorzystać niewielkie dodatki z tego materiału. Wazony czy donice, podstawki na świeczki, różnego rodzaju figurki czy elementy mebli z betonu doskonale się tu sprawdzą. W salonie umieść jeden stolik kawowy, którego odlewany blat doskonale współgra z drewnianymi nogami. Ciekawy dodatek stanowią także lampy z betonową podstawą, którą możesz wykonać samodzielnie. Tego rodzaju ozdoby są wyjątkowe i dodają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu AMDK powiązane z drewnem:

Nowe meble – drewno czy MDF?

Drewniane meble – jak i czym pielęgnować?

Meble z drewna do salonu

4 zasady, jak dbać o meble drewniane

Podłoga w jodełkę – hit czy kit?


Komentarze